Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov, predstavuje na trhu nový extender RE550 s obrovskou plochou pokrytia, ktorý dokáže ľahko rozšíriť domácu bezdrôtovú Wi-Fi sieť, a to s podporou štandardu Wi-Fi 5 (802.11ac). Stabilnú sieť vďaka tomuto zariadeniu získate na ploche až 1 115 m2. Pri inštalácii do záhradného domčeka zaistíte pripojenie k internetu aj na veľkej záhrade.

Jednoduchá inštalácia aj vysoká rýchlosť

Jednu z výhod extendera TP-Link RE550 je jeho jednoduchá inštalácia: opakovač stačí umiestniť do voľnej elektrickej zásuvky v dosahu existujúceho routera (alebo mesh extendera). Nastavenie potom jednoducho vykonáte prostredníctvom mobilnej aplikácie TP-Link Tether v češtine aj slovenčine. O dostatočnú silu signálu sa potom postará aj trojica nastaviteľných externých antén, ktoré zaisťujú optimálne pokrytie Wi‑Fi sietí a spoľahlivé pripojenie.

Rýchlosť pripojenia je obmedzená doterajšou rýchlosťou siete, a je tak teda vhodné extender použiť v kombinácii s routerom podporujúcim minimálne takú rýchlosť, aká je k dispozícii práve pri ňom. A ak skombinujete model RE550 s niektorým z routerov TP‑Link kompatibilných s meshovou technológiou OneMesh, môžete si vytvoriť ucelenú bezdrôtovú sieť v celej domácnosti bez ohľadu na jej veľkosť.

Rečou čísel potom maximálna rýchlosť prenosu dát u opakovača dosahuje hodnotu 1 900 Mb/s, z toho 1 300 Mb/s vo frekvenčnom pásme 5 GHz a 600 Mb/s v pásme 2,4 GHz. Maximálnu rýchlosť aj pokrytie docielite optimálnym umiestnením, ktoré zistíte vďaka inteligentnej kontrolke signálu. Tá priamo na tele opakovača znázorňuje silu signálu.

Pokročilé funkcie posilnia reálnu rýchlosť

Niečo iné je však rýchlosť papierová a niečo iné reálna. TP-Link sa pri svojich zariadeniach vrátane opakovača RE550 snaží obe hodnoty čo najviac zblížiť vďaka implementácii pokročilých technológií, ako sú adaptívny výber cesty pripojenia (Adaptive Path Selection), automaticky voliaci najrýchlejšiu cestu k routeru, či vysokorýchlostný režim využívajúci paralelne obe pásma Wi-Fi.

Integrovaný režim prístupového bodu

Okrem režimu opakovača môžete pri modeli RE550 využiť aj jeho integrovaný režim prístupového bodu, vďaka ktorému môžete po ethernetovom kábli zapojenom do príslušného portu vysokorýchlostne pripojiť napríklad 4K televíziu, hernú konzolu, stolný počítač alebo tlačiareň. Inštaláciu vykonáte jednoducho vďaka tlačidlu WPS, ktoré poznáme z routerov.

Kľúčové vlastnosti extendera RE550:

  • Maximálne pokrytie – rozšírte dosah Wi-Fi siete až na 1 115 m2
  • Dvojpásmová Wi-Fi AC1900 – súbežné dátové rýchlosti 600 Mbit/s v pásme 2,4 GHz + 1 300 Mbit/s v pásme 5 GHz
  • Tri antény – trojica nastaviteľných externých antén poskytuje optimálne pokrytie Wi-Fi siete a spoľahlivé pripojenie
  • Gigabitový ethernetový port – plní funkciu bezdrôtového adaptéra pre pripojenie káblových zariadení k vašej sieti gigabitovou rýchlosťou
  • Inteligentná kontrolka signálu – znázorňuje silu signálu a pomáha nájsť najlepšie umiestnenie pre optimálne pokrytie bezdrôtovou sieťou
  • Režim AP – vytvorte nový prístupový bod Wi-Fi pre vylepšenie svojej káblovej siete pomocou bezdrôtovej siete
  • Aplikácia TP-Link Tether – jednoduchý prístup a správa vašej siete pomocou akéhokoľvek mobilného zariadenia iOS alebo Android v češtine/slovenčine
  • Stopercentná kompatibilita – rozšírenie dosahu funguje s akýmkoľvek Wi-Fi routerom alebo bezdrôtovým prístupovým bodom

Viac informácií o produkte nájdete tu:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/range-extender/re550/

Značky: