Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť EMC Corporation dnes predstavila technológiu FAST.X™, ktorá umožní pripojiť externé úložisko a ponúknuť všetky funkcionality riešenia Symmetrix VMAX. Navyše oznámila nové aktualizácie špičkovej platformy EMC® VMAX3™ pre dátové služby, ktoré od základu menia možnosti podnikových úložísk a zákazníkom prinášajú novú úroveň automatizácie, modernizácie a konsolidácie.

VMAX3 predstavuje radikálne nový prístup k architektúre podnikových úložísk. Oddeľuje totiž softvérovo založené dátové služby od ich podkladového hardvéru, teda umožňuje vnútri daného diskového poľa prevádzkovať iné produkty EMC v ich virtuálnych edíciách bez väzby na samotný hardvér. Platforma VMAX3 tiež výrazne zjednodušuje správu podľa rozsahu vďaka cieľom podľa úrovne služieb, ktoré zlepšujú celkovú produktivitu zamestnancov a dovoľujú im sústrediť sa namiesto riadenia technológií na potreby podniku.

Táto architektúra platformy dátových služieb VMAX3 zákazníkom umožňuje vybudovanie flexibilnej úložnej infraštruktúry, v ktorej nie sú rozhodnutia viazané na to, čo je možné v jednom „rámci“. Zákazníci teraz môžu s využitím špičkových funkcií riešenia VMAX zvoliť pre každú úlohu optimálnu platformu a pri tom úlohy dôsledne chrániť a spravovať na základe úrovne služieb.

Spoločnosť EMC predstavuje rozšírenie sady dátových služieb a funkcií VMAX3, ktoré ďalej automatizujú, konsolidujú a chránia kľúčové operácie IT. K najdôležitejším výhodám patria:

  • Technológia FAST.X

Platforma VMAX3 ponúka vďaka technológii FAST.X automatizovaný tiering naprieč dátovým centrom i za jeho hranicami a rozširuje podnikové dátové služby na viac platforiem a ciele pre úroveň služieb zo systému VMAX3 na iné úložné zariadenia.

  • Integrácia ViPR Controller a platformy VMAX3

Integrácia so softvérom EMC® ViPR® Controller dáva organizáciám možnosť automatizovať poskytovanie rôznych tried úložných služieb prostredníctvom katalógu samoobslužných služieb ViPR Controller. Spoločnosť EMC má k dispozícii overenie konceptu ViPR Controller bežiaceho v hostovanom kontajneri VMAX3 pre jednoduché nasadenie SDDC.

  • Automatizovaný tiering úložiska do systému XtremIO

EMC XtremIO je prvé diskové pole, ktoré je možné vďaka technológii FAST.X použiť v Symmetrixe. Integrácia platformy VMAX3 s týmto flashovým úložiskom zákazníkom umožňuje ťažiť z výhod obmedzenia objemu dát v úložisku XtremIO a zároveň zo spoľahlivosti a jednoduchosti systému VMAX3. Spoločnosť EMC navyše v predpredajnej verzii ponúka možnosť zakúpiť platformu VMAX3 s integrovanými stavebnými blokmi XtremIO X-Brick™, ktoré uľahčujú nasadenie a správu komprimovaných dátových vrstiev s nízkou latenciou.

  • Automatizovaný tiering úložiska do cloudu

Integrácia systému VMAX3 s cloudovým úložiskom EMC® CloudArray® presúva menej aktívne úlohy do nákladovo efektívnejšieho úložiska v cloude, čo usporí až 40% nákladov na úložisko a umožňuje rozsiahle škálovanie kapacity back-end systému.

  • Replikácia medzi aktívnymi systémami s platformou VMAX3

Ešte tento rok ponúkne riešenie VMAX3 funkcie vysokej dostupnosti medzi dvoma aktívnymi systémami, ktoré zaistia nepretržitý prístup k dátam a vyvažovanie záťaže prostriedkov pomocou novo vylepšenej funkcie SRDF®/Metro.

Dostupnosť

Vydanie technológie FAST.X pre platformu VMAX3 s podporou úložiska XtremIO je plánované na tento štvrťrok. Technológia SRDF/Metro a podpora FAST.X pre úložisko CloudArray a úložisko tretích strán budú vydané neskôr počas tohto roka.

Značky: