Apple Music dosiahla rekord 38 miliónov predplatiteľov a pokračuje ďalej

0

To nie je zlý údaj pre službu, ktorá v skepticizme nás ostatných odštartovala v roku 2015.

Najväčší konkurenti pre applovskú službu sú Spotify a Google Play Music. To, že služba prekročila spomínanú hranicu predplatiteľov uviedol na festival SXSW senior viceprezident služby, Eddy Coe.

Vysoké stúpanie a naberanie čísiel je vidieť aj na štatistikách v jednotlivých obdobiach. Minulý mesiac bola prekročená hranica 36 mil., 30 miliónov v septembri 2017 a 27 mil. v júni minulého roku. To je 9 miliónov nových predplatiteľov za posledného trištvrte roka.

Spotify malo ku koncu minulého roka 71 mil. predplatiteľov, čiže takmer 2× viac ako Apple Music. V čase, keď Apple štartovalo svoju službu Music, mala služba Spotify 15 mil. predplatiteľov. V prepočte to znamená, že Apple Music rastie približne o 5 % za mesiac, kým Spotify len o 2 %.

Zaujímavosťou v prípade Apple Music je, že Rihanna sa stala prvou ženskou interpretkou, ktorá presiahla 2 miliardy streamovaní jej hudby.

Zdroj: CultOfMac

Prečítajte si aj:

Spotify odstavuje používateľov, ktorí neoprávnene používajú službu Premium

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár