Nová aktualizácia Windows 10 Preview Build udrží váš systém ešte aktuálnejší

3

Nová verzia Windows 10 je tu, ako testovacia aktualizácia pre tzv. „early updaters“.

Tí z vás, ktorí ste zapojení do programu Insider od Microsoftu, máte možnosť testovať prakticky najčerstvejšie vydania tohto operačného systému. Novinka označená ako Preview Build 17107 v sebe prináša menšie, no o to dôležitejšie vylepšenia. Aktualizácia ešte stále spadá pod hlavnú vývojovú vetvu označovanú ako Redstone 4.

Inštalovanie aktualizácií bude teraz príjemnejšie, najmä vtedy, ak máte nastavené úsporné režimy a vypínanie systému po určitom čase. Ak operačný systém nie je aktívny po dobu dvoch hodín. Vtedy sa začne kompletný proces aktualizácie vrátane hľadania, stiahnutia ale aj inštalácie. Neraz sme totiž tomuto procesu zabránili tým, že sme počítač prepli do úsporného režimu, resp. tak urobil sám. Škoda, neraz máme Windows 10 zapnutý ale počítač nepoužívame. Tento čas využije služba Windows Update.

Toto by bolo trochu málo a tak sú okrem novinky aj aktualizácie chýb. Spomenúť môžeme opravu okna Nastavenia a jeho pád pri pokusy otvoriť témy Windows. Okna Nastavenia mali viacero chýb a Microsoft si posvietil na viacero z nich. Či už napríklad nezobrazovanie názvu dlaždice nastavení v ponuke Štart alebo napríklad lepšie sprehľadnenie nastavení Windows Defendera. Ak ešte používate externú DVD mechaniku, poteší oprava chyby, ktorá spôsobila pád procesu explorer.exe.

Zdroj: VentureBeat

Prečítajte si aj:

Opravujeme dátové poškodenie Windows 10

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

3 komentáre

  1. Nemyslim si ze ide o novinku. windows 10 mam od vtedy ako zadarmo aktualizoval zo starsich OS. Windows 10 (Pokial nedam odlozit aktualizacie) sa samovolne prebudi zo spanku a nainstaluje aktualizacie a potom sa uspi. Ide o vec pre mna znamu uz velmu dlho. A mimochodom to to NIEJE ziadna vyhoda. Vecer zavriem notebook s pootvaramimi oknami a rozpracovanymi “vecami” a rano je notebook po restarte a v najlepsom pripade musim “IBA” vsetko opäť pootvarat. Môj nazor..

  2. S týmto súhlasím. Teraz by sa to malo robit s dôrazom na kompletny proces. Teda nielen ze ich nainstaluje ale aj stiahne, kym prejde do rezimu spanku. Faktom ale je, ze mnohi si toto chcu riadit sami a mat aplikacie tam kde prestali ked zaklapli notebook. No uvidime, kolko ludi bude aktualizacie odkladat, ako sa len bude dat…napriklad zasahmi do registra 🙂

Pridaj komentár