Testovali sme dva telefóny strednej triedy. Majú takmer identické parametre. Veľa však mení dizajn a celkový dojem. Je tiež pravda, že kým prvý testovaný model je na začiatku hranice strednej triedy, druhý model je cenovo viac pri konci strednej triedy.

Oba telefóny majú LTE a rovnaký 64-bitový procesor so štyrmi jadrami. HTC dáva po registrácii Google účtu v aplikácii Disk aj 100 GB priestoru na 2 roky zadarmo.

Dostupnosť u operátorov

Lenovo S90

O2 – zatiaľ nie je dostupný

Orange – zatiaľ nie je dostupný

Telekom – zatiaľ nie je dostupný

HTC Desire 620

O2 – 98 EUR / Strieborný paušál

Orange – nie je dostupný

Telekom – od 19 EUR / Happy L

TestyTel

Parametre telefónov a výsledky benchmarkov testovaných smartfónov

HTC Desire 620

HTC Desire 620_3V_MarbleWhite

Telefón s LTE a možnosťou rozšírenie základnej 8 GB pamäti o ďalších 128 GB. Trochu priveľký a do istej miery nám „vaničkový“ štýl krytu pripomína inú značku. BoomSound tu nehľadajte, no spoľahlivý telefón v Desire 620 určite nájdete. Komu nevadia väčšie rozmery, aj toto môže byť voľba číslo jeden.

Dizajn a vyhotovenie

Telefón je dostupný v niekoľkých farebných variantoch, vždy po vzore dual-tone. Čiže môžete si kúpiť variant v sivej s červenými prvkami, bielu s modrými prvkami atď. Je fajn, ak má používateľ na výber z viacerých kusov. Aj toto je smer, ktorým výrobcovia vsádzajú na istotu a sú pripravení na používateľov hľadajúcich viacero farebných kombinácií.

Veľkosť telefónu bol prvý faktor, ktorý nás prekvapil, ruka v ruke aj veľký rám okolo displeja. Avšak viac ako toto nás zarazila absencia BoomSound reproduktorov. Hore aj dole to totiž podľa dierovania vyzerá na ich prítomnosť. Ide však len o dizajnovú záležitosť, pričom hore je reproduktor na telefonovanie, v spodnej časti displeja zase otvory pre mikrofón. Ako vidno, HTC si na tejto technológii robí biznis a segmentuje svoje zariadenia. Prikláňame sa k tomu, že ak by použil stereo reproduktory ku každému novému zariadeniu svojho portfólia, polepšil by si. Pre mnohých však môže byť aj toto dôvod prečo si Desire 620 nevybrať.

Zadná strana je v bielom vyhotovení krytu lesklá a hladká, pripravte sa na to, že sa telefón bude na šikmých plochách pohybovať. Fotoaparát aj LED dióda sú zapustené do krytu a tvoria s ním jednu líniu. To chválime, no pri tejto hrúbke to nebolo taký problém dosiahnuť. Horná a spodná strana sú štandardné čo do umiestnenia konektorov, takisto aj pravá hrana s tlačidlami na ovládanie hlasitosti a vypnutie displeja.

Technológie a používanie

Telefón má vo výbave 8 MPix fotoaparát s automatickým zaostrovaním, predná strana má 5 MPix fotoaparát s odpočítavaním pri fotení selfie. Rozhodne sa dá použiť. Takisto sa nám páčila na hlavnom fotoaparáte rýchlosť zaostrovania a celková rýchlosť pri vyhotovovaním snímok. Snímky sú použiteľné, až na občasné presvetlenie alebo pocitu vyblednutých obrázkov, nemáme k foteniu žiadne extra výhrady.

Telefón beží na štvorjadrovom procesore s frekvenciou 1,2 GHz. Z bežného pohľadu na „papierovú“ rýchlosť by sa mohlo zdať, že ide o menej výkonný procesor. Na bežné používanie však postačuje a telefón sa aj počas náročnejších úloh správa svižne. Nijak výrazne sme nepociťovali ani absenciu väčšej kapacity RAM pri prepínaní medzi hrami a používateľským rozhraním. Displej by mohol mať aj väčšie ako HD rozlíšenie, no chápeme zameranie a určenie telefónu. V každom prípade treba zdôrazniť, že toto je LTE telefón. Používatelia hľadajúcich rýchle dáta majú ďalšie plus, ktoré si k 620-tke môžu pripočítať.

Ako obvykle, aj tu sa nám páčilo zálohovanie cez HTC účet. Po zapnutí telefónu máte k dispozícii zálohy iných telefónov a veľmi jednoducho obnovíte nainštalované programy. Je to vhodné pri potrebe zresetovať telefón alebo pri prechode zo staršieho modelu na tento.

Hodnotenie

+ farebné varianty, LTE, celková rýchlosť telefónu, rýchlosť zaostrovania fotoaparátu

– imitácia dizajnu stereo reproduktorov, väčšie rozmery

Cena: 229 EUR

Zapožičal: HTC

(Článok pokračuje na ďalšej stránke)

1 2

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.