Nová verzia OS bola pred pár dňami oficiálne uvoľnená pre vybrané zariadenia Pixel.

Do AOSP sa dostala o niečo skôr. Po vydaní 5. beta verzie sa očakávalo finálne vydanie a teda aj ukončenie beta programu. Najnovšie správy teraz naznačujú, že tomu tak nie je a Google v beta programe Androidu 12 stále pokračuje. Je bežnou praxou, že pokiaľ je používateľ registrovaný v beta programe, tak obdrží všetky beta verzie, ktoré budú v programe vydané. Vydanie ďalšej beta verzia je teraz naplánované na december.

Google však neuvádza žiadne podrobnosti o tom, čo by mala ďalšia beta verzia Androidu 12 obsahovať. Je tak možné, že súčasťou novej „bety“ budú väčšie zmeny, ktoré budú súčasťou Android 12.1. Oficiálne vydanie tejto verzie sa očakáva začiatkom budúceho roka.

Google Pixel FoldZdroj: NotebookCheck
Google Pixel Fold

Za predpokladu, že by sa tak skutočne stalo, v tejto beta verzii by sa mali objaviť všetky nové funkcie, ktoré bude chcieť Google v budúcnosti pridať do systému Android. Keďže spätná väzba od používateľov dokáže odhaliť množstvo chýb, rovnako dokáže vylepšiť aj viaceré funkcie. Napríklad vďaka komunite testerov bolo v Androide 12 doteraz vyriešených viac ako 50 000 problémov.

Môžeme sa tak domnievať, že pripravovaná verzia Androidu 12.x bude zameraná na lepšie prispôsobenie najnovšej verzie Androidu pre skladacie zariadenia, o čom sme písali v tomto článku. V roku 2022 sa preto očakáva aj predstavenie prvého skladacieho smartfónu Google Pixel.

Zdroj: PhoneArena

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.