Aplikácia využíva vlastnosť operačného systému iOS 8, ktorý podporuje widgety v notifikačnom centre. Funguje ako panel rýchlej voľby.

Apple v aktuálnej verzii svojho mobilného systému povolil podporu widgetov. Tie nefungujú tak ako v Androide – nemôžete ich umiestniť na domácu obrazovku. Dostupné sú iba cez notifikačné centrum, avšak to ich funkcionalitu neznižuje.

Widgety v notifikačnom centre zobrazujú aktuálne kurzy, údaje o počasí a ďalšie informácie. Vývojári aplikácie Launcher sa rozhodli využiť tento priestor iným spôsobom. Vyvinuli widget, ktorý funguje ako rýchla voľba. To znamená, že jedným dotykom môžete zavolať alebo poslať správu vybranému používateľovi, prípadne si vytvoríte skratky pre rýchle spustenie obľúbených aplikácií.

Proces tvorby odkazov rýchlej voľby

Launcher funguje veľmi dobre a práca s aplikáciou je pohodlná. Vytváranie panelu rýchlej voľby prebieha v samotnej aplikácii, pričom máte k dispozícii 4 základné kategórie úkonov. Pomocou zoznamu kontaktov môžete vytvoriť odkaz rýchleho telefonovania / poslania správy / poslania emailu / poslania WhatsAppp správy vybranému kontaktu. Zo zoznamu si môžete vybrať aj adresu konkrétneho používateľa a tu použiť v kombinácií s navigáciou.

Druhou kategóriou sú samotné aplikácie. Vo väčšine prípadov si vytvoríte odkaz na rýchle spustenie. V prípade niektorých nástrojov je možné definovať aj konkrétnu akciu, ktorá sa má po spustení rýchlej voľby vykonať. Dodajme, že cez widget nemôžete spúšťať všetky aplikácie. Nekompatibilný je napr. emailový klient Outlook. Vývojári Launchera to vysvetľujú „technickými obmedzeniami„, avšak väčšina nástrojov, ktoré používame, si s widgetom rozumie.

Posledné dve kategórie umožňujú vytvoriť odkaz na konkrétnu webovú stránku, prípadne si rýchlu voľbu úplne prispôsobiť.

Aplikácia je dostupná bezplatne. Pro verzia prináša pár extra funkcií

Dodajme, že aplikácia je dostupná zadarmo. V tejto verzii ponúka 2 riadky, každý so 4 rýchlymi voľbami. K dispozícii je aj verzia Pro, momentálne za cenu 3,99 EUR, ktorá sprístupní ďalšie 3 riadky a odstráni sponzorované aplikácie, ktoré sa v zozname dostupných aplikácií zobrazujú. My sme si vystačili s bezplatnou verziou, 2 riadky sú tak akurát.

Launcher odporúčame, je to výborná pomôcka pre rýchlejšie používanie vybraných funkcií telefónu. Aplikáciu sťahujte z AppStoru. Mimochodom, táto aplikácia sa dostala na trh už pred niekoľkými mesiacmi. Apple ju však zamietol a opätovne ju povolil až pred pár dňami.

Takto vyzerá finálny widget v notifikačnom centre

Takto vyzerá finálny widget v notifikačnom centre

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit