Fotografovanie a video

Obrázky aj video. Toto sú dve silné stránky modelu LG G7 ThinQ. Kým mnoho telefónov spraví super fotky, na video zostávajú stále menej vhodné až vyslovene nevhodné.

Poďme na fotografie. Konfigurácia fotoaparátu je 16 Mpx (F1.9 / 107°) širokouhlý + 16 Mpx štandardný (F1.6 / 71°). Toto je podľa nás jedna z najužitočnejších spôsobov, ako vyrobiť fotoaparát. Vďaka tomu máte možnosť fotografovania širokouhlých fotiek a najmä efektných portrétov.

Fotenie s bokehom je silná stránka tohto telefónu. Nám sa páčili aj širokouhlý fotky. Súdkovitosť po okrajoch takmer neuvidíte na fotografiách scenérií. Fotografie v meste sú náročnejšie, nakoľko máte po okrajoch väčšinou budovy. A tam súdkovitosť alebo „padanie“ do boku budete vidieť viac. Stále však v tej miere, kedy sú fotografie použiteľné. Najviac oceníte tento spôsob fotenia v miestnostiach, kde už nemáte ako urobiť krok späť od fotografovaného objektu a chcete širší záber.

Iste ste si všimli už pri technických špecifikáciách svetelnosť objektívu. Tá je naozaj poznať a F1.6 je svetelnosť, ktorá sa vám oplatí na večerných snímkach. Pozrite sa na naše fotky, sú veľmi dobré. Iste, tam, kde je tma, vám pomôže len infračervené svetlo. 🙂

AI CAM je inteligentný fotoaparát. Prepínate sa naň cez textový nápis priamo na displeji. Fotoaparát začne rozpoznávať objekty, napríklad horúci nápoj, pes, obloha, piesok atď. Zanalyzuje objekty a kompozíciu fotky a vyberie jednu z 19 vhodných scén. K tomu dostanete na výber aj mierne úpravy farebnosti v zachytení danej scény. To si vyskúšajte najmä pri portrétoch. Odtieň, ktorý navrhne umelá inteligencia sa vám nemusí zakaždým pozdávať.

Nám sa osvedčila pri večerných fotkách a pri západe slnka. Scénu rozjasní a spraví vyšší dynamický rozsah. Fotenie do formátu RAW môžete urobiť v manuálnom režime.

Pri videu nechýba klasika. Teda zoomovanie na bod obrazovky, na ktorý ťuknete prstom, je to vynikajúce. Tým, že je umožnený zoom pri videu (ale nie prepínanie medzi šošovkami ako pri fotkách), je prirodzené, že toto môžete využiť aj pri fotografovaní.

Tu ale idete v širokouhlom zábere a zoomujete vlastne k optickému obrazu štandardnej šošovky. Nechýbajú filmové efekty Cine Video, ktoré podfarbia celé video tematickým motívom. Napríklad romantika, záhada, letný trhák, dráma atď.

Testovacie fotografie

Obsah recenzie

  1. Konštrukcia a hardvér
  2. Výbava, výkon, systém
  3. Fotografovanie a video
  4. Verdikt a technické parametre‎

Značky:
1 2 3 4

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.