Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Mesiac po svetovej premiére zverejnil slovenský importér cenník úplne nového modelu Tucson. Nový Tucson sa predáva v štyroch stupňoch výbavy a jeho cena začína na 21 990 €. V ponuke sa popri benzínových, naftových a mild hybridných motoroch po prvý raz objavuje aj plnohodnotný hybridný pohonný systém

Nová generácia modelu Tucson, najpredávanejšieho SUV značky Hyundai s revolučným dizajnom, má slovenský cenník. Ten prináša detailný pohľad nielen na ceny, ale aj na paletu motorizácií a balíky výbav, vrátane príplatkovej výbavy.

Bohatá ponuka elektrifikovaných pohonných jednotiek

Nový Tucson je možné na Slovensku kúpiť až so 6 rôznymi druhmi pohonu. V ponuke sa nachádza benzínový prepĺňaný motor 1,6 T-GDi (110 kW), jeho mild hybridné verzie s výkonom 110 kW a 132 kW, naftový motor 1,6 CRDi (85 kW) tiež s podporou mild hybridnej technológie (100 kW) a vrcholom ponuky je nový benzínový hybrid 1,6 T-GDi HEV s výkonom 169 kW.

Bohatá výbava už v štartovacom balíku od 21 990 €

Tucson 4. generácie je v ponuke v štyroch úrovniach výbavy – Comfort, Family, Style a Premium. Ponuku otvára balík Comfort, ktorého cenovka začína na sume 21 990 € po odrátaní bonusu. Čo zákazník, ktorý sa rozhodne pre túto výbavu, získa?

Základnou motorizáciou vo výbave Comfort je prepĺňaný benzínový motor 1,6 T-GDi s výkonom 110 kW (150 k) a manuálnou 6-stupňovou prevodovkou. Vozidlo má 17-palcové zliatinové disky kolies a vďaka ikonickému LED dennému svieteniu, ktoré tvarom pripomína anjelské krídla, je na cestách neprehliadnuteľné. Už táto štartovacia výbava sa môže pochváliť bohatou ponukou bezpečnostných systémov a asistentov. Popri bežných systémoch ako ABS a ESC obsahuje balík Comfort už aj asistenta rozjazdu do kopca a na zjazd z kopca, systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu, systém na nasledovanie jazdného pruhu, systém automatického brzdenia na prevenciu pred viacnásobnou kolíziou v prípade nehody a systém autonómneho núdzového brzdenia s detekciou vozidiel, chodcov a cyklistov. Nechýba ani systém na sledovanie únavy vodiča, automatické prepínanie diaľkových svetiel a asistent na inteligentné rozpoznávanie dopravných značiek obmedzujúcich maximálnu povolenú rýchlosť. Samozrejmosťou je pri novej generácii modelu Tucson aj automatické tiesňové volanie E-call. Novinkou, ktorá sa nachádza už v štartovacej výbave nového Tucsonu, je elektronická parkovacia brzda a bočný stredový airbag medzi sedadlom vodiča a spolujazdca.

Comfort ako štartovacia výbava prináša – ako už názov výbavy napovedá – aj slušnú porciu komfortu. Nechýba výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant potiahnutý kožou, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, predná lakťová opierka, tónované sklá, elektricky ovládané okná, prístrojová doska Supervision so 4,2-palcovým farebným displejom, centrálne zamykanie s alarmom a imobilizérom, aj elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie spätná zrkadlá. V horúčavách dobre poslúži manuálna klimatizácia s výduchmi ventilácie aj pre zadné sedadlá. Vozidlo je tiež vybavené tempomatom s obmedzovačom rýchlosti a svetelným senzorom. O bezpečné cúvanie sa postará zadná parkovacia kamera. Infotainment Tucsonu vo výbave Comfort tvorí rádio s 8-palcovým farebným displejom a podporou služieb Apple CarPlay a Android Auto, digitálne rozhlasové vysielanie DAB s ovládaním audiosystému na volante a šiestimi reproduktormi.

Najvyšší balík prináša maximálnu bezpečnosť a pohodlie

Vrchol ponuky pri novom Tucsone predstavuje balík Premium. Ten je možný získať s dvoma motorizáciami – s benzínovým motorom 1,6 T-GDi so 48 V mild hybridnou technológiou a výkonom 132 kW (180 k) od 32 990 € a naftovým mild hybridom 1,6 CRDi s výkonom 100 kW (136) od 34 590 €. Obe motorizácie sú spriahnuté so 7-stupňovou automatickou DCT prevodovkou a disponujú pohonom všetkých štyroch kolies. Vo výbave Premium získa zákazník vozidlo s 19-palcovými zliatinovými diskami kolies a elektronickým ovládaním automatickej prevodovky Shift-by-Wire s pádlami pod volantom. Súčasťou výbavy je aj inak príplatkový Dizajn Pack v hodnote 700 €, ktorý obsahuje napríklad predné full LED svetlomety so statickým LED prisvecovaním zákrut, denné LED svetlá v dizajne anjelských krídel s technológiou half-mirror a štýlovú masku chladiča vo farbe tmavý chróm. V porovnaní so základnou výbavou Comfort ponúka Premium množstvo ďalších užitočných doplnkov, napr. pozdĺžne strešné lyžiny, protislnečné roletky na zadných bočných oknách či elektricky otvárané 5. dvere.

V najvyššom balíku výbavy Premium je okrem bezpečnostných systémov spomenutých už vo výbave Comfort k dispozícii aj nový systém autonómneho núdzového brzdenia pri odbočovaní vľavo. Novinkou je asistent monitorovania mŕtveho uhla BCA s premietaním obrazu na prístrojovej doske. O ešte vyššiu bezpečnosť sa postará asistent na upozornenie na vozidlá približujúce sa v priečnom smere pri cúvaní, varovný systém na bezpečné opustenie vozidla, upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách či asistent na jazdu na diaľnici.

Vo výbave Premium je vozidlo vybavené novou prístrojovou doskou Supervision s 10,25-palcovým farebným displejom. K dispozícii je bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu. Rovnakú veľkosť 10,25-palca má aj stredový displej s integrovanou navigáciou a podporou služieb Bluelink a Live Services. Ucho poteší kvalitné audio v podobe prémiového systému KRELL so zosilňovačom a subwooferom a ôsmimi reproduktormi.

O dokonalé pohodlie a príjemnú atmosféru pre vodiča a posádku sa postará vyhrievanie predných aj zadných sedadiel a volantu, náladové LED podsvietenie interiéru a automatická trojzónová klimatizácia. Vodiči tiež ocenia adaptívny tempomat s funkciou auto stop a štart s podporou navigácie či systém 360 stupňového monitorovania okolia vozidla prostredníctvom 4 kamier.

Benzínový hybrid s výkonom 230 koní

Okrem benzínových a naftových motorov, resp. ich mild hybridných verzií prichádza nový Tucson po prvý raz aj ako plnohodnotný hybrid. Ten je reprezentovaný hybridným systémom s benzínovým motorom 1,6 T-GDi a elektromotorom s celkovým výkonom 169 kW (230 k), ktorý je k dispozícii so 6-tupňovou automatickou prevodovkou s ovládaním Shift-by-Wire a pohonom 4×2 alebo 4×4. Hybridný Tucson sa na Slovensku predáva v troch výbavách – Family, Style a Premium – a získať ho je možné od 29 090 €. Len pri hybridnom Tucsone je možné dokúpiť za 1 500 € tzv. Techno pack, ktorý obsahuje elektronicky riadené pruženie ECS a diaľkový inteligentný parkovací asistent RSPA.

V príplatkovej výbave aj dvojfarebné prevedenie

Nový Tucson prináša bohatú výbavu vo všetkých štyroch úrovniach. Napriek tomu majú zákazníci možnosť dovybaviť si vozidlo aj príplatkovou výbavou. K tej patrí napríklad metalický lak (640 €), panoramatické strešné okno (1 200 €) či strecha lakovaná v čiernej farbe Phantom Black alebo tmavosivej Dark Knight (600 €). Dizajn Pack v hodnote 700 €, ktorý je už zahrnutý v balíku Premium, je možné dokúpiť k výbave Style. K výbave Premium je zasa možné dokúpiť tzv. Premium Pack, ktorý obsahuje kožené čalúnenie sedadiel s ventiláciou predných sedadiel a elektricky nastaviteľné predné sedadlá s pamäťou polohy pre sedadlo vodiča (1 500 €).

Prvé kusy nového Tucsonu sa u autorizovaných predajcov Hyundai na Slovensku objavia už v priebehu novembra 2020. Na nový Tucson poskytuje výrobca 5-ročnú záruku bez obmedzenia počtu kilometrov. Viac informácií a cenníky úplne nového modelu Hyundai Tucson nájdete na https://www.hyundai.sk/modely/novy-tucson.

Značky: