Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Mnohí úspešní majitelia firiem majú spoločnú aspoň jednu vec – dokážu sa na svoje podnikanie pozrieť s odstupom a určiť, čo treba spraviť na dosiahnutie dlhodobých cieľov.

Vedia si určiť priority, ktoré by sa vám mohli zdať na prvý pohľad menej dôležité, no odstupom času sa stanú kľúčom k ich rastu. Univerzálny recept na úspech neexistuje, no môžeme vám poskytnúť aspoň zopár rád, ktoré si časom možno osvojíte.

PoradenstvoZdroj: elements.envato.com
 1. Automatizácia

Nestrácajte čas vykonávaním opakujúcich sa činností. Existuje veľa možností, ako dokážete automatizovať procesy vo vašej firme. Tu je len niekoľko z nich:

 • Vytvorte chatbota, ktorý bude odpovedať na základné otázky týkajúce sa služieb zákazníkom.
 • Používajte plánovač príspevkov na sociálnych sieťach.
 • Automatizujte vnútropodnikové procesy pomocou ERP systému. Implementácia ERP systému vedie k lepšiemu prehľadu o všetkých oddeleniach vo firme a zefektívňuje ich vzájomnú komunikáciu.
 • Automatizujte odpovede na e-maily. Nestrácajte čas odpovedaním na tie isté otázky.
 1. Poradenstvo

Nepreceňujte svoje schopnosti a nechajte si poradiť od odborníkov. Neriskujte, že spravíte chybu, a to hlavne ak ide o dôležité a nevyhnutné finančné procesy. Vaše nedostatočné vedomosti by mohli viesť k veľkým stratám. Existujú spoľahlivé firmy, ktoré vám poskytnú poradenstvo pri účtovníctve, právne či daňové poradenstvo.

Ak si neviete poradiť s marketingom, ktorý je v dnešnej dobe z veľkej časti premiestnený do online sveta, môžete sa obrátiť na digitálnu agentúru. Pomôže vám s vývojom webu, optimalizáciou pre vyhľadávače, správou sociálnych sietí či e-mailovým alebo content marketingom.

Analýza a konzultáciaZdroj: elements.envato.com
 1. Bezpečnosť a spokojnosť zamestnancov

Ak budú zamestnanci spokojní, spravia všetko pre úspech vašej firmy. Dajte im najavo, že ste na jednej lodi a zdôraznite ich dôležitosť pre chod spoločnosti. Uistite sa, že vaši zamestnanci vedia, že sa môžu kedykoľvek obrátiť na svojich nadriadených, aby sa podelili o svoje nápady alebo prediskutovali problémy.

Prejavte svojim zamestnancom úctu vytvorením čistého, bezpečného a profesionálneho pracovného prostredia, v ktorom sa budú cítiť pohodlne. Dbajte na ich zdravie a mentálnu pohodu. Dobrá pracovná zdravotná služba vám dokáže poskytnúť zdravotné prehliadky, vitamínové balíčky, zaujímavé a pútavé školenia alebo zorganizovať deň zdravia.

 1. Stáli zákazníci

Získať nových zákazníkov je vždy prospešné, no rovnako dôležité je udržať si ich. Tu je zopár užitočných stratégií:

 • Vytvorte bezchybný systém komunikácie so zákazníkmi (chatbot, automatizácia e-mailových odpovedí, stránka s odpoveďami na často kladené otázky).
 • Vytvorte vernostný program. Zabezpečte výhody pre stálych zákazníkov.
 • Investujte do CRM systému, ktorý bude ukladať údaje o zákazníkoch do prehľadnej databázy.
chatbot na webeZdroj: elements.envato.com

Značky: