Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Na Slovensko prichádza fínsky e-shop Swappie. Zákazníci vďaka tejto službe môžu kupovať mobilné telefóny z druhej ruky za výhodné ceny a bez rizika problémov. E-shop totiž ponúka k repasovaným mobilom 12-mesačnú záruku, zároveň zabezpečuje komplexný systém testovania, ktorým musí prejsť  každý telefón pred tým, ako sa dostane do predaja. Vďaka týmto princípom sa e-shop Swappie stal rýchlo lídrom v tomto segmente vo viacerých európskych krajinách, aktuálne má už viac ako 400 000 zákazníkov.

Cieľom Swappie je ponúknuť zákazníkom spôsob, ako kúpiť smartfón vo vysokej kvalite, avšak cenovo dostupnejšie a ekologicky priateľskejšie. V nákupnom procese odstraňuje všetky ťažkosti, ktoré sa bežne spájajú v nákupom smartfónov z druhej ruky, a to vďaka transparentnému a efektívnemu systému. Ten zaručuje, že sa zákazníkom do rúk dostane vždy iba prvotriedny repasovaný iPhone.

“Na Slovensku chceme zákazníkom predstaviť nový spôsob nákupu elektroniky. Naše smartfóny sú cenovo dostupné, ale so zachovaním nákupného prostredia, na ktoré ste zvyknutí z klasického e-shopu. Slovensko vnímame ako krajinu, ktorá sa stále viac zaujíma o environmentálne témy a zákazníci pri nákupe začínajú zvažovať aj udržateľnosť a ekologické dopady. Som veľmi zvedavý a teším sa na reakcie slovenských zákazníkov,” hovorí Sami Marttinen, zakladateľ Swappie.

Repasované smartfóny sú ekologické riešenie

Kúpou repasovaného smartfónu sa výrazne predlžuje životnosť produktu a šetria sa vzácne zdroje. Samotná výroba smartfónov má obrovské dopady na životné prostredie – podľa údajov od spoločnosti Apple, pri výrobe jedného smartfónu typu iPhone 11 sa vyprodukuje viac ako 56 kg CO2. Spolu s faktom, že na svete máme viac mobilov ako ľudí a zároveň s faktom, že až 85 – 90 % nepriaznivých dopadov na životné prostredie vzniká v procese výroby, pričom menej ako 1 % smartfónov sa recykluje – Swappie otvára zákazníkom možnosť, ako urobiť pohodlné a zároveň udržateľné nákupné rozhodnutia – dnes už tak dôležité pre náš ďalší život.

Swappie zároveň umožňuje na svojej platforme aj predaj starých smartfónov. Na webovej stránke vyplníte krátky formulár a dostanete odhadovanú výkupnú cenu za svoj smartfón. Akonáhle technici zo Swappie po doručení telefónu potvrdia deklarovaný stav, dostanete na účet peniaze za predaj.

Dlhodobým cieľom Swappie je urobiť z nákupu repasovanej elektroniky bežnú záležitosť. Prestížny magazín The Next Web označil vďaka tomuto odhodlaniu Swappie za jeden z top 9 európskych startupov, ktoré prispievajú k zelenšej budúcnosti.

Všetko začalo podvodom

Zakladateľom Swappie je Sami Marttinen, ktorého k nápadu priviedla jeho vlastná negatívna skúsenosť pri kúpe smartfónu z  druhej ruky.  Stal sa obeťou podvodu a následne zistil, že ani zďaleka nie je jediným prípadom. Rozhodol sa preto vytvoriť bezpečnejšiu a pohodlnejšiu alternatívu pre tých, ktorí chcú kupovať smartfón z druhej ruky cez internet.

Každý telefón, ktorý nájdete v ponuke na Swappie, prechádza jedinečných 52-krokovým technickým testovaním. K telefónom je navyše priradený presný popis ich aktuálneho stavu. Takto Swappie zabezpečuje najvyššiu možnú kvalitu svojich produktov. “Ak počas testovacej fázy zaznamenáme problém, vykonáme potrebnú opravu, a to v našej vlastnej špecializovanej fabrike v Helsinkách, s využitím najnovších technológií. K tomu zákazníkom pridávame aj 12 – mesačnú záruku,” upresňuje Sami Marttinen. Špecializovaný tím je dokonca schopný opraviť poruchy, s ktorými si nevedia poradiť mnohé iné spoločnosti (vrátane výrobcu), v niektorých prípadoch vie realizovať opravy až na úrovni materskej dosky. Výsledkom takejto opravy je často robustnejšie zariadenie ako je jeho originál, niektoré zariadenia napríklad bývajú odolnejšie v prípade pádu.

Značky: